Jak se k nám dostanete

mapa CZ

Výhodou Jihomoravského kraje a města Brna je jeho strategická poloha na křižovatce dálkových tras a snadná dopravní dostupnost. Brno je dopravním uzlem na spojnici 4 hlavních měst – Prahy, Bratislavy, Vídně a Budapešti.

Mezinárodní letiště Brno - Tuřany (www.airport-brno.cz)

Pravidelné letecké spojení:

  • Londýn - Stansted (Ryanair)
  • Miláno/Bergamo (Ryanair)
  • Berlín (Ryanair) - od 4/2019

Charterové letecké spojení:

Po dobu hlavní turistické sezóny je Brno charterovými lety spojeno s 25 destinacemi ve Středozemí a v Turecku.

Dostupnost letiště Brno - Tuřany

Letiště se nachází poblíž dálnice D1 Brno - Olomouc, ještě na území města Brna. Na 201. km od Prahy je sjezd na Slatinu a odbočka na letiště je viditelně označena. Od dálničního sjezdu je letiště vzdáleno 2 km.

Na brněnské letiště se dá velmi snadno dojet z centra Brna během celého dne i v noci. Ve dne mezi 5:30 a 22:30 jezdí na letiště autobusová linka 76, která odjíždí z Hlavního nádraží přesně každou půlhodinu. V noci od 23:00 do 5:00 je letiště obsluhováno noční linkou 89 v intervalu 30 až 60 minut.

Linka 76 vyjíždí z Hlavního nádraží a pokračuje dále k autobusovému nádraží Zvonařka (zastávka Zvonařka u smyčky tramvaje) a dále jede přímo až na konečnou Letiště Brno. Linka 89 přes autobusové nádraží nejede a je nutno nastoupit na Hlavním nádraží.

Doba jízdy činí v obou případech cca 20 minut. Pro cestu je zapotřebí jízdenka na dvě zóny. Jízdenky je možné zakoupit v prodejním automatu v příletové odbavovací budově nebo v prodejně novin a časopisů (Airport Shop).

Před odbavovací budovou naleznete parkoviště CITY TAXI. Jízda do centra města trvá 20 min. Jízdné do centra města činí cca 300 Kč.

Silniční doprava

Brno je dálnicí D1 a D2 a silničním tahem I/43 napojeno na významné metropole Vídeň, Bratislava, Budapešť, Poznaň, Berlín aj. V okruhu do 200 km od Brna se nachází významné evropské metropole s mezinárodním letištěm: Praha, Vídeň a Bratislava.

Parkování v centru Brna je možné pouze na vyhrazených místech nebo ve velkokapacitních parkovacích domech a většinou je zpoplatněno.

Železniční doprava

Poloha na železničních koridorech umožňuje městu kvalitní dopravní spojení vlaky třídy Eurocity, Intercity, Ex a R.

Městská hromadná doprava

Pravidelné autobusové a vlakové spojení Brna s regionem umožňuje Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje. Systém navazuje na tramvajové, autobusové a trolejbusové linky Dopravního podniku města Brna.

Cestování městskou hromadnou dopravou v Brně je snadné a pohodlné.

Základní ceny jízdenek:

  • Jízdenka přestupní za 20 Kč (s platností 15 minut)
  • Jízdenka přestupní za 25 Kč (s platností 60 minut)
  • Celodenní jízdenka za 90 Kč (v nepracovních dnech lze využít pro přepravu maximálně dvou osob starších 15 let a tří dětí do 15 let (tj. do dne, který předchází dni 15. narozenin)

V době od 22:30 do 6:00 je běžná MHD nahrazena nočními spoji - autobusy N89 - N99.

Naplánovat svou cestu si můžete ZDE.

Evropská unie - logo Jihomoravský kraj - logo ROP Jihovýchod - logo ICCA logo Czech Convention Bureau - logo UIA

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií.