Jižní Morava se prezentuje na FITUR MADRID 2020!

30.01.2020

Již tradičně jsme se na konci ledna účastnili mezinárodního veletrhu cestovního ruchu v Madridu. Jedná se o jedinečné fórum pro propagaci země, prezentaci nových produktů, seznámení s nejnovějšími trendy a také příležitost k navázání nových kontaktů.

Jižní Morava - to pravé místo pro vaše zážitky

Jižní Morava se prezentovala 5 nejzajímavějšími a největšími lákadly:

  1. Národní vinařský veletrh České republiky pořádaný ve valtickém paláci.
  2. Brno jako gurmánské město s širokou škálou barů, bister, kaváren, vináren, restaurací a jiných zařízeních, vše krásně shrnuto v Gourmet Guide, kde veškeré podniky byly vybrány nezávislou porotou.
  3. EuroVelo 13 – stezka železné opony, součástí je 350m zachovalé železné opony vč. Strážní věže. Stezka vede přes Znojmo, Mikulov a Lednicko-valtický areál.
  4. Moravský kras - patří mezi nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě. Na celém území je známo více než 1100 jeskyní, z nichž pět je přístupných veřejnosti.
  5. Festivaly jižní Moravy, jako jsou například Ignis Brunensis – přehlídka ohňostrojů, Mezinárodní folklorní festival ve Strážnici, Pálavské vinobraní v Mikulově, festival klasické hudby Janáček Brno anebo rekonstrukce bitvy u Slavkova.

Bylo to 5 náročných rušných dnů plných schůzek a jednání, ale jsme si jisti, že se jižní Morava i celá Česká republika předvedla v tom nejlepším světle.