Světová vinařská soutěž zavítá do Brna

10.05.2019

Jedna z největších vinařských soutěží na světě, putovní Concours Mondial de Bruxelles, zavítá příští rok do Brna. Již v květnu 2020 navštíví jižní Moravu 350 hodnotitelů z celého světa. Budou vybírat z více než 9 000 vzorků ta nejlepší vína.

"Věříme, že publicita spojená se soutěží pomůže rozšířit a hlavně zvýšit známost kvality vín z Moravy a Čech nejen v naší zemi, ale také ve světě." uvedl ředitel Národního vinařského centra Pavel Krška.

Prestiž a tradice, to je Concours Mondial de Bruxelles

Mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles se poprvé konala v roce 1994. V prvních letech probíhalo hodnocení v Bruselu. Od roku 2006 se v pořádání soutěže střídají významné vinařské regiony Evropy. Z hlediska počtu odborných hodnotitelů vín je Concours Mondial de Bruxelles největší soutěží vín na světě.

Česká republika se účastní soutěže od samého počátku v roce 1994. V letošním roce zde soutěžilo 142 vín z Čech a Moravy.

Brno i jižní Morava - ukázeme se světu

“Díky velkému zájmu médií o tuto soutěž se v roce 2020 můžeme těšit na další zviditelnění vín a vinařských regionů České republiky,” říká Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, a dodal: “Věříme, že publicita spojená se soutěží pomůže rozšířit, a hlavně zvýšit známost kvality vín z Moravy a Čech nejen v naší zemi, ale také ve světě.”