Vleky na Vysočině jsou v provozu, nejlíp se lyžuje na Žďársku

26.02.2004

JIHLAVA 26. února (ČTK) - Na Vysočině se podmínky pro lyžování po sněhových přeháňkách výrazně zlepšily. V provozu proto o víkendu bude i řada menších lyžařských vleků, a to i v místech, kde nevyrábějí technický sníh. Nejlepší podmínky lyžaři už tradičně najdou na Ždársku.
Na Harusově kopci v Novém Městě na Moravě je upravená sjezdovka s více než 50 centimetry sněhu. Od soboty tam bude vlek jezdit až do příští neděle od 08:00 do 21:00. "Provoz rozšiřujeme kvůli jarním prázdninám, které začínají v Brně a v Praze," řekl dnes ČTK správce areálu Karel Klapač.
Na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí přibylo ke 40 centimetrům technického dalších deset centimetrů přírodního sněhu. Lyžaři všech věkových kategorií mohou své síly a umění vyzkoušet v sobotu od 09:00 na veřejných sjezdařských závodech o Pohár Vysočiny. Ideální podmínky jsou také na sjezdovce ve Svratce, kde je 40 centimetrů technického a deset centimetrů přírodního sněhu.
Na kopci Čeřínek u Jihlavy vlek jezdí od středy. Je tam 15 centimetrů kvalitního sněhu a ideální podmínky. V neděli se tam konají veřejné lyžařské závody pro všechny věkové kategorie na tratích od jednoho do 15 kilometrů. Začnou v 09:30 u spodní chaty vleku. Kvalitní podmínky budou mít během víkendu lyžaři také na kopci Kadlečák ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. Dnes se také rozjel vlek v Číchově na Třebíčsku, kde o víkendu bude na lyžaře čekat 20 centimetrů upraveného sněhu.
V Lukách nad Jihlavou, kde byl minulou sobotu vlek v provozu i přes noc, se večerního lyžování "namlsali". "Tento pátek a potom každý další až do konce sezony budeme jezdit až do půlnoci," řekla správcová Magda Vaňková.
Jaroslav Buček

zdroj: ČTK