Jižní Morava zaujala v Londýně blogery a novináře

08.11.2018

Jižní Morava a Brno doplnily svou prezentací expozici České republiky na veletrhu WTM London 2018. Odbornou veřejnost oslovila nabídka vinařské turistiky, cykloturistiky i golfových resortů.

Ve dnech 5.–7. listopadu 2018 proběhl v britské metropoli největší světový veletrh se zaměřením na cestovní ruch WTM London (World Travel Market). Mezi 5000 vystavovateli se prostřednictvím agentury Czech Tourism představila turistická nabídka České republiky. Součástí expozice byla také společná prezentace jižní Moravy a města Brna.

Moravia Convention Bureau (MCB) představilo pestrou paletu produktů a služeb, které může jihomoravský region nabídnout v oblasti kongresové a incentivní turistiky. „Návštěvníky z řad odborné veřejnosti, na kterou se veletrh zaměřuje, zaujala především nabídka spojená s vinařstvím. Značný zájem byl ale také o cykloturistiku nebo golfové resorty v našem regionu," přiblížila manažerka MCB Kateřina Kalačová.

Zájem o jižní Moravu potvrzují také novináři a blogeři z celého světa. Kontakty na tuto komunitu budou v příštím roce využity pro uspořádání presstripu ve spolupráci s městem Brnem. „Oslovil nás například on-line magazín The Nomadic Gourmet, který píše o víně a vinařích a bloger Geoffrey Dean píšící o víně. Oba propojíme s vinaři v našem regionu. Právě oni nás Inspirovali k uspořádání vinařského presstripu," upřesnila Kalačová.