Brno opět v TOP 100 nejoblíbenějších evropských kongresových destinací

30.05.2017

Žebříček nejúspěšnějších kongresových měst každoročně sestavuje Mezinárodní kongresová asociace ICCA (International Congress and Convention Association).

Město Brno se stejně jako v loňském roce umístilo mezi TOP 100 evropskými destinacemi, konkrétně na 91. pozici (97. místo v roce 2015). V celosvětovém žebříčku se umístilo na 169. místě, zatímco v roce 2015 obsadilo až 175. místo. Tento úspěch zařadil Brno mezi světová města jako Eindhoven, Graz či Perth.

Brno hostilo v roce 2016 celkem 15 asociačních konferencí, což je stejný počet jako v roce 2015. Konferencí se účastnilo téměř 2000 delegátů, což představuje v průměru 134 účastníků na konferenci. Průměrná délka trvání akce byla necelé 4 dny a nejvíce akcí se odehrálo na univerzitách (4 konference) a v hotelech (3 konference).

Největší akcí uspořádanou na území města Brna byla konference LibreOffice Conference 2016 s 300 účastníky.

V roce 2017 se budou v Brně organizovat další kongresy ICCA, např. General Assembly of the Organization of European Cancer Institutes and 2017 European Forum on Oncology (OECI), 85. Setkání European Youth Parliament (EYP) či 8. Mezinárodní symposium Monogenea (ISM).

Česká republika v celosvětovém žebříčku poskočila na 27. místo v rámci celosvětového srovnání, v rámci destinací Evropy obsadila 17. místo. Česká republika v roce 2016 hostila celkem 156 akcí, ve srovnání s rokem 2015 došlo k nárůstu o 1%.

V žebříčku TOP 10 zemí se na prvních třech místech umístili USA, Německo a Velká Británie. V pořadí měst je novým lídrem Paříž, Vídeň a Barcelona.

Moravia Convention Bureau (MCB), specializovaná součást organizace destinačního managementu a marketingu Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava, poskytuje organizátorům asistenci a nezávislé komplexní informace při plánování a realizování kongresů, konferencí, obchodních setkání a incentivních akcí na jižní Moravě a ve městě Brně. Poskytované služby MCB naleznete zde.

MCB je členem asociace ICCA od roku 2010 a z členství plyne především spojení s globálním světem, cenné kontakty a v neposlední řadě také přístup ke statistikám z kongresového průmyslu.

International Congress and Convention Association (ICCA) byla založena v roce 1963, jedná se o globální asociaci v rámci MICE průmyslu a jednu z nejprominentnějších organizací ve světě mezinárodních setkání. V současné době reprezentuje téměř 1 000 členů z více než 90 zemí. Českou republiku reprezentují Czech Convention Bureau, Prague Convention Bureau, také Moravia Convention Bureau a dále některé agentury zabývající se profesionální organizací konferencí a kongresů.

Více informací na http://www.iccaworld.com

Přísná kritéria

Konference, které ICCA ve statistikách eviduje, musí splnit přísná kritéria. Takové setkání nesmí být organizováno pouze jednorázově, účastnit se ho musí nejméně 50 delegátů a zároveň musí rotovat alespoň mezi 3 různými zeměmi.