Lyžaři na Šumavě zažívají sluneční lázně a skvělé lyžování

21.02.2004

ČESKÉ BUDĚJOVICE 21. února (ČTK) - Krásné slunečné počasí dnes panovalo v jihočeské části Šumavy. Teploty ve stínu se pohybovaly kolem dvou stupňů Celsia nad nulou, na slunci však mohly vystoupit mnohem výše. Lyžařskou idylku podle meteorologů nekazil ani vítr, který byl pouze slabý.
"Jsou to opravdové sluneční lázně," pochvaloval si sobotní počasí Luděk Sáska z Lyžařského areálu Zadov na Prachaticku. Podle něj přes noc klesly teploty k minus deseti stupňům, a sníh je proto dobře promrzlý a prachový. Lyžovat se tak dá nejen na sjezdovkách, které mají díky umělému sněhu až osmdesáticentimetrovou pokrývku, ale i na běžeckých stopách.
Šumava je od začátku jarních prázdnin obležená hosty. Podle Sásky jsou všechny hotely téměř beznadějně plné. Tento víkend navíc začaly prázdniny i dvěma jihočeským okresům. Proto vlekaři očekávají větší nápor lyžařů, kteří na místo dojedou a večer se zase vrátí. Pro ně také posílili autobusové spoje z Českých Budějovic a Českého Krumlova, které budou vozit lyžaře na večerní lyžování za umělého osvětlení.
Podle Sásky se neočekávají delší čekací doby na vlecích než pět minut.
Dobré sněhové podmínky má také nedaleké středisko Nové Hutě, které je vhodné především pro rodiny s dětmi.
Asi 60 centimetrů sněhu hlásí lyžařský areál Kramolín u Lipenského jezera. Také tam se dá očekávat velký nápor lyžařů, neboť Českokrumlovsko a sousední Českobudějovicko mají tento týden prázdniny. Lyžuje se na všech sjezdovkách. Z Českých Budějovic jezdí každý den skibus, který mají studenti zdarma.
David Sládek

zdroj: ČTK

Evropská unie - logo Jihomoravský kraj - logo ROP Jihovýchod - logo ICCA logo Czech Convention Bureau - logo UIA

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií.