FAM Trip: Brno a jižní Morava

02.03.2016

Moravia Convention Bureau, specializované oddělení Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava uspořádalo FAM Trip pro zástupce českých PCO, DMC, eventových agentur a cestovních kanceláři působících v oblasti kongresové turistiky. FAM Trip se uskutečnil v termínu 25.-26. 2. 2016. Během dvoudenní cesty měli účastníci možnost prohlédnout kongresová zařízení v Brně a Jihomoravském kraji.

První den FAM Tripu byl věnován Brnu, účastníci navštívili hotel Maximus Resort, hotel International, hotel Holiday Inn a hotel Barcelo Brno Palace, z konferenčních prostor dále Besední dům, VIDA! Science centrum, prostory Brněnského výstaviště. Na závěr prvního dne skupina zažila atmosféru nočního Brna v restauraci Zlatá loď a v Baru, který neexistuje.

Druhý den byl zaměřený na kongresové možnosti v regionu a začal prohlídkou vinařství Sonberk v Popicích. Dále byla na programu návštěva Valtic, konkrétně Národního centra divadla a tance a Salonu vín České republiky. Závěr FAM Tripu patřil Mikulovu – účastníci si nejprve prohlédli konferenční sály zámku v Mikulově a následně FAM Trip zakončili v hotelu Galant.

FAM Trip byl úspěšný, a to jak dle ohlasů ze strany účastníků, tak i z pohledu subjektů, které byly navštíveny. Již během cesty po regionu došlo mezi navštívenými subjekty a účastníky k osobním kontaktům a k řešení konkrétních nabídek, které účastníci v současné době řeší. Dále byly během FAM Tripu nastíněny inspirativní náměty na incentivní aktivity a tvorbu produktů v oblasti MICE.

FAM Trip byl organizovaný za podpory Czech Convention Bureau.