Studijní cesta pro podporu MICE na Jižní a Východní Moravě se vydařila

11.10.2015

Moravia Convention Bureau a East Moravia Convention Bureau společně uspořádaly MICE Trip po Jižní a Východní Moravě. Studijní cesta byla podpořena agenturou Czechtourism, odd. Czech Convention Bureau. Třídenní akce plná ukázek zajímavých míst vhodných pro pořádání konferencí a různých firemních akcí byla určena zástupcům českých cestovních kanceláří a eventových agentur.

V termínu 6.-8.10. 2015 mělo 14 účastníků MICE Tripu možnost poznat nabídku konferenčních prostor v Brně, Lednicko-valtickém areálu, ale také v Kunovicích, Starém Městě, Modré u Velehradu, Zlíně a Luhačovicích. Zatímco Jižní Morava má výborné podmínky pro pořádání kongresů a konferencí i pro větší počty účastníků, region Východní Moravy má své silné stránky v pestrosti incentivních pobytů i nabídce netradičních míst.

Pro účastníky byla zajištěna doprava z Prahy. První zastávkou v Brně byl hotel Continental, ve kterém byli účastníci ubytováni a seznámeni s programem a byl zde pro ně připraven oběd a následná prohlídka ubytovacích i konferenčních prostor. Následně skupina vyrazila na netradiční prohlídku města Brna – Cryptomania trail Bitva o Brno. Tato stezka plná šifer, logických úkolů, nápaditých skrýší a tajemných předmětů vede okolo významných brněnských atraktivit.

Po procházce městem se účastníci přesunuli do podzemních prostor Labyrintu pod Zelným trhem. Po ukázce sklepních prostor měli účastníci možnost navštívit butikový Hotel Barceló Brno Palace. Tento hotel byl postaven v polovině 19. století podle návrhu architekta Franze Fröhlicha a je pro něj typické krásné vstupní atrium.

V pivovaru Pegas měla skupina večeři a prohlídku s výkladem o vaření piva. Jedinečnou atmosféru Brna po setmění skupina vychutnávala v Baru, který neexistuje.

Druhý den začal prohlídkou hudebního klubu mezinárodní úrovně se svým neotřelým a moderním designem – Sono Centrum. Následovala prohlídka konferenčních prostor areálu Brněnského výstaviště s přesunem do hotelu Holiday Inn Brno. Po prohlídce ubytování, kongresových prostor a restaurací se skupina přesunula do Lednicko-valtického areálu.

V Lednicko-valtickém areálu byly účastníkům představeny novinky, nejdříve prostor Multifunkčního centra zámku Lednice a dále také Národní centrum divadla a tance ve Valticích. Tyto prostory jsou nově zrekonstruovány a nabízí krásné prostory pro organizátory různých eventů. Mezi návštěvu těchto objektů byla zařazena prohlídka My Hotelu v Lednici s obědem a degustace nejlepších vín České republiky v Národním vinařském centru.

Pozdní odpoledne účastníci strávili ve Zlínském kraji. Nejprve v areálu kunovického Panského Dvora. který je nejen ukázkou citlivé  regenerace nemovité kulturní památky, ale také lokalitou vhodnou pro pořádání firemních akcí, školení, teambuildingů, konferencí a podobně.

V Kongresovém centru REC GROUP ve Starém Městě se účastníci studijní cesty seznámili s netradičním kongresovým prostorem situovaným do původního objektu starého cukrovaru. Naprostou evropskou ojedinělostí je zde také KOVOZOO se zvířaty ze šrotu. Den byl zakončen v komplexu Skanzen v Modré u Velehradu, kde byla připravena prohlídka Síně slováckých tradic a večeře, při které se snoubilo víno s jídlem.

Závěrečný den byl věnován Zlínu a Luhačovicím. Ve Zlíně byla prezentována nabídka zlínské Filharmonie Bohuslava Martinu a komplex Kulturního a univerzitního centra Zlín. Účastníci tripu měli možnost vidět i slyšet přípravu večerního koncertu filharmonie v jedinečném koncertním sále.

V Luhačovicích byla prezentována nabídka wellnessových hotelů na příkladu hotelu Pohoda, poté byli účastníci tripu seznámeni s městskou infrastrukturou pro pořádání společenských a firemních akcí. Na závěr tripu pak poznali nabídku lázeňského vyžití jak z pohledu infrastruktury, tak prostředí luhačovických lázní i lázeňské gastronomie, o kterou se postarala akciová společnost Lázně Luhačovice.

MICE Trip byl úspěšný, a to jak dle ohlasů ze strany účastníků, tak i z pohledu subjektů, které byly navštíveny. Došlo k řadě osobních kontaktů a byly nastíněny inspirativní náměty pro tvorbu produktů v oblasti MICE.