Jižní Morava: Přidejte týmu do žil adrenalin

07.09.2015

Jestliže je rozvinutá infrastruktura kongresových zařízení na jižní Moravě přesvědčivým argumentem pro pořádání konferencí, seminářů, sjezdů či firemních nebo spolkových setkání v tomto krásném regionu, pak bohatá nabídka aktivit pro upevnění týmové spolupráce je pro organizátory podobných akcí lákavou třešničkou na pomyslném dortu.

Dnes jsme z doporučení Moravia Convention Bureau (člen Czech Convention Bureau, poskytující organizátorům bezplatnou asistenci a nezávislé informace pro plánování a realizaci incentivních akcí na jižní Moravě) vybrali tři adrenalinové tipy – lanová centra s pestrým programem v Brně, Oslavanech a Vranově nad Dyjí.

Mnohostrannou nabídku adrenalinových zážitků představuje program dobře vybaveného lanového centra Proud v Brně-Lesné. Čekají vás jak jednoduché přejezdy na jedněch z nejdelších lanovek v ČR vysoko nad zemí, tak i bohatě strukturované firemní programy pro menší i větší skupiny, které si chtějí užít adrenalin a zábavu. Součástí programu může být outdoorová podoba hry Scrabble, nebo program pro expedici, pátrající po soškách z dávného podkladu. Centrum nabízí pronájem celého areálu včetně velkého zhupu „big swingu“ z 10 metrů, firemní program Fun se spoustou aktivit pro zábavu i vyčerpání energie, nebo po seznamovací kurs Via ferrata, určený pro ty, kdo by si rádi vyzkoušeli lezení na ferratách v bezpečí lanového centra.

Znojemská společnost Bakchus Aktivity nabízí v areálu kempu na Vranovské přehradě dvanáct různých programů pro firmy, zaměřených na budování pracovního týmu. Nejčastější jsou jedno až třídenní intenzívní programy typu „Jeden za všechny, všichni za jednoho“ s hledáním indicií v neznámé krajině, se strategickou hrou Dobývání hradu Bítova, soutěžním putováním okolo Znojma za pět hodin s překonáváním překážek a plněním netradičních úkolů na nejrůznějších dopravních prostředcích. Zvláště populární je adrenalinový balíček v lanovém parku se slaňováním visutého mostu nad Vranovskou zátokou s volným pádem do obří houpačky. Pořadatelé jsou schopni namíchat také dobrodružné programy pro mnohonárodnostní pracovní kolektivy (v angličtině). Součástí nabídky je i stále oblíbenější paintball, ale i plavba na divoké vodě, řízené degustace vín a další outdoorové i indoorové programy.

K atraktivním novinkám jižní Moravy patří Permonium - tematický naučně-zábavný park, vybudovaný ve dvou výškových úrovních na šesti tisících čtverečních metrů areálu bývalého dolu Kukla v Oslavanech u Brna. Vaše kroky v této technické atrakci, mapující vznik černého uhlí, povedou přes největší nadzemní bludiště v ČR, oslavanský prales, starou hornickou dílnu, až do dnešní informační doby. V „šachthale“ dochází k virtuálnímu setkání s oslavanskými permony. Dominantní částí interaktivní hry Magic permon je také zdolávání nástrah zdejšího lanového centra a adrenalinový sjezd na kladce z terasy těžní věže. Permonium  je unikátní místo pro kolektivní návštěvu, koncipované pro všechny věkové skupiny. Také pro firemní kolektivy, které chtějí aktivně prožít svůj volný čas.

Pokud se rozhodnete uspořádat vaši firemní akci v některém z jihomoravských adrenalinových středisek, využijte poradenské služby Moravia Convention Bureau. Vše potřebné zařídíme. Obraťte se na nás – www.moraviaconvention.cz .