Na Šumavu se po oblevě vrátila zima, podmínky jsou vynikající

12.02.2004

ČESKÉ BUDĚJOVICE 12. února (ČTK) - Vynikající podmínky čekají na lyžaře v jihočeských šumavských střediscích. Zatímco minulý týden to na horách vypadalo jako na jaře, současné ochlazení vrátilo vlekařům úsměv na tváře. Na svazích leží od půl metru do asi 120 centimetrů sněhu a upravena je většina sjězdovek.
Skvělé lyžování slibuje návštěvníkům Šumavy například největší jihočeské středisko Zadov na Prachaticku. Ve zdejším areálu Kobyla leží kolem 70 centimetrů technického a přírodního sněhu, v provozu je lanová dráha na Churáňov. Pro milovníky bílé stopy je upraveno na 50 kilometrů běžeckých tras.
Podle Luďka Sásky z Lyžařského areálu Zadov jsou čekací doby na vlecích maximálně do deseti minut. Horší je to s ubytováním, které je beznadějně vyprodané. Problémy budou o víkendu zřejmě i s parkováním, silnice by však měly být sjízdné.
Od středy do neděle čeká návštěvníky Zadova neobvyklá podívaná. V areálu Kobyla se koná soutěž ve stavbě sněhových soch.
Půl metru sněhu nabízí sjezdovky v nedalekých Nových Hutích, které vyhledávají především rodiny s dětmi.
Výborné podmínky hlásí areál v Kramolíně na Českokrumlovsku. Také zde nezaháleli a s pomocí sněhových děl vytvořili šedesáticentimetrovou pokrývku. Podle vedoucího areálu Antonína Koláře bude k dispozici také desetikilometrový běžecký okruh.
Zadov a Kramolín nabízejí náročnějším lyžařům i večerní lyžování za umělého osvětlení. Na Zadově lze takto jezdit od 18:00 do 21:00, v Kramolíně se začíná již o hodinu dříve.
David Sládek

zdroj: ČTK

Evropská unie - logo Jihomoravský kraj - logo ROP Jihovýchod - logo ICCA logo Czech Convention Bureau - logo UIA

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií.