Skibusem se letos již svezly stovky lyžařů z Pardubicka

12.02.2004

CHRUDIM 12. února (ČTK) - Stovky lyžařů z Pardubic a okolí již v letošní sezoně využily speciálního skibusu, který je čtyřikrát týdně vozí přímo na sjezdovky v hlineckém Skiareálu. ČTK to dnes řekl obchodní ředitel autobusového dopravce Connex Jindřich Poláček. O tomto víkendu se očekává velký zájem, protože je sníh a vleky opět jezdí, dodal.
Minulou sobotu však podle něj bylo pasažérů méně než obvykle, neboť sníh roztál. Několik nadšenců vyrazilo na Vysočinu spíše za pěší turistikou. "Měli sebou akorát boby, kdyby někde v lese narazili na zbytky sněhu," prohlásil Poláček. O lednových sobotách ale podle něj jezdil autobus plně obsazený.
Na lince, která funguje od 7. ledna, platí milovníci lyžařských sportů normální jízdné, vymožeností ale je doprava lyží zdarma. "Navíc držitelé čipových karet mohou využít poskytovaných slev," uvedl Poláček. Například základní jízdné z Pardubic do Hlinska činí 44 korun, na kartu cestující zaplatí až o 15 procent méně.
Podle jízdního řádu skibus vyjíždí ve středu, ve čtvrtek a v pátek z Pardubic v 16:30 a nazpět od uměle osvětlených sjezdovek ve 20:15. V sobotu očekává lyžaře na autobusovém nádraží v Pardubicích v 08:15 a opačným směrem od Skiareálu lyžaře domů rozveze v 15:35. Některé spoje jezdí do Hlinska i z Chotěboře a pokračují až do Svratky, která je domovem běžkařů.
"Projekt vznikl za podpory města Hlinska a Chotěboře, které se podílejí na financování této akce," dodal Poláček.

zdroj: ČTK