Fam Trip pro organizátory konferencí ze Skandinávie

22.06.2012

Ve dnech 11. - 14. června se konal MICE FAM Trip pro 8 organizátorů konferencí ze Švédska a Dánska. Fam Trip uspořádala agentura CzechTourism a Czech Convention Bureau společně s Moravia Convention Bureau a Prague Convention Bureau. Kromě Prahy účastníci navštívili také Brno a jeho okolí.

V Lednici ochutnali tradiční moravský oběd a shlédli krátkou prezentaci atraktivity Jižní Moravy, která byla představena návštěvou zámku Lednice, jeho zahrad a minaretu, památek UNESCO. Tradiční české víno ochutnali po odborném výkladu ve Valtickém podzemí. Během své návštěvy v regionu byli účastníci ubytovaní v hotelu Galant v Mikulově, kde byli ohromeni mikulovským zámkem a návštěvou vinného sklepa s obřím sudem.

Součástí pobytu byla také návštěva města Brna, kde měli tradiční oběd v proslulé hospodě Stopkova pivnice, a navštívili Hotel International BrnoBesední dům, Barceló Brno Palace, Veletrhy Brno a Holiday Inn Congress Centre a Kaskáda Golf Resort Brno. Atmosféru města jim přiblížila prohlídka s průvodcem, během které viděli hrad Špilberk, kostel sv. Petra a Pavla, Zelný trh či podzemní labyrint.

Po příjezdu do Prahy čekala účastníky prohlídka Pražského hradu uspořádaná Kuoni Destination Management a návštěva jediného soukromého paláce v areálu Hradu - Lobkovického paláce. Následoval tradiční český oběd v Klášterním šenku v areálu Břevnovského kláštera, který připravil Intercatering,

Účastníci Fam Tripu v Praze navštívili Hotel Kempinski Hybernská Prague, Obecní dům, secesní Francouzskou restauraci a Kampa Park. Inspirující krásu města Prahy objevovali pěší prohlídkou Starého města a obchodů s tradiční manufakturou, zorganizovanými Kuoni Destination Management, kterou zakončila stylový večeře v Žofín Garden připravená Zátiší Catering Group.

Poslední den, po návštěvě Clarion Congress Hotelu Prague, se konal workshop s regionálními členy Czech Convention Bureau. Cestou na letiště na závěr viděli Crowne Plaza Prague de luxe hotel.