Přibývá leteckých spojů z Brna do Ruska

07.06.2011

Leteckých spojů mezi brněnským vzdušným přístavem a letišti v Moskvě a Petrohradě přibývá. V minulém týdnu oznámila zahájení provozu na lince Brno-Moskva (Vnukovo) ruská letecká společnost UTair, jejíž komfortní stroje Bombardier CRJ-200 zajišťují od 4. června spojení každé úterý, čtvrtek a sobotu.

Odlet z Moskvy je ve 12 hodin moskevského času, z Brna ve 13.50 středoevropského letního času. Jak informoval evropský reprezentant společnosti Jevgenij Šternberg, UTair operuje z letiště Vnukovo denně cca 150 letů. Díky velmi dobré návaznosti letů je tak možné odletět z Brna nejen do Moskvy, ale s přestupem i do Krasnojarska, Barnaulu, Novosibirska, Omska, Tomska, Ťumeně, Ufy, Syktyvkaru, Volgogradu a jiných měst s využitím letové sítě UTair za zvýhodněné ceny.
Představitelé české letecké společnosti Czech Connect Airlines oznámili rozšíření počtu letů na moskevské letiště Domodědovo. Její letadla obstarávají spojení Brna s ruskou metropolí ve středu, v pátek, sobotu a neděli. Stejná společnost zajišťuje také jedenkrát týdně spojení s petrohradským letištěm Pulkovo.

Aktuální letový řád najdete na www.aiport-brno.cz .