Fam trip pro touroperátory z Ruska

30.03.2011

CzechTourism - Czech Convention Bureau uspořádal ve dnech 23. - 27. 2. 2011 MICE trip, v rámci kterého navštívila skupina devíti touroperátorek z Ruska i region Jižní Morava. Cílem bylo představit Českou republiku jako kongresovou a incentivní destinaci.

Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava, respektive specializovaný úsek destinačního managementu a marketingu Moravia Convention Bureau, který poskytuje organizátorům asistenci a nezávislé komplexní informace při plánování a realizování kongresů, konferencí, obchodních setkání a incentivních akcí na jižní Moravě a ve městě Brně, pro ně zorganizovala následující program.

Touroperátorky navštívily několik kongresových hotelů - BVV International, Holiday Inn, Comsa Brno Palace, Voroněž a prohlédly si Besední dům. Seznámily se s areálem a pavilony Brněnského výstaviště a mezinárodního letiště Tuřany. S průvodkyní absolvovaly krátkou procházku městem Brnem a ochutnaly moravská vína v místní vinotéce Silvestr. Druhý den byl věnován prohlídce dvou golfových areálů včetně hotelů - Kaskáda Brno a Golf Austerlitz ve Slavkově. S velkým zájmem se setkala návštěva slavkovského zámku a krátká návštěva pomníku legendární Bitvy u Slavkova u Mohyly míru.

Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava ve snaze podat zahraničním účastnicícm maximum informací o MICE průmyslu regionu Jižní Morava zorganizovala v hotelu BVV International workshop, kde se touroperátorky mohly společně setkat s kvalifikovanými zástupci cestovních kanceláří, lázní a hotelů. Věříme, že toto důležité setkání významně přispělo k rozvoji mezinárodní kongresové a incentivní turistiky na jižní Moravě a v celé České republice. A že zde najdou firmy z Ruska nejen vhodné prostory ke konání svých akcí, ale i technické vybavení, infrastrukturu a také řadu dalších možností pro motivační doprovodné programy, které kvalifikovaně přispějí k úspěšnému konání akce.