Hejtman uvítal nové spojení do italské metropole

29.12.2010

Přímou linku z letiště v Brně – Tuřanech na římské letiště Fiumicino zahájí od 27. března letecká společnost Wizz Air. Informoval o tom předseda představenstva brněnského letiště Jiří Filip, podle kterého zpočátku poletí dva spoje týdně – v úterý a v neděli. Jak novinářům sdělil marketingový a obchodní ředitel společnosti Wizz Air Attila Dankovics, letenky jsou již k dispozici na firemním webu. Ceny za jednosměrnou letenku včetně poplatků začínají na 467 korunách.

„Jsem velmi rád, že se jižní Moravě podařilo rozšířit přímé letecké spojení našeho regionu s tak atraktivní destinací jako je Řím. V době krize považuji tento výsledek za dobrou zprávu a mohu prozradit, že vedení Letiště Brno a vedení Jihomoravského kraje pracují i na dalších projektech přímého leteckého spojení Brna a evropských metropolí. Jsem rád, že díky Wizzairu platí, že „všechny cesty (i ta z Brna) vedou do Říma…,“ komentoval tuto zprávu hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

Itálii spojuje s Brnem v tuto chvíli již pravidelná linka mezi Brnem a Milánem (Bergamo) společnosti Ryanair. Společnost Wizz Air od čtvrtka zvýší frekvenci na své lince z Brna do Londýna (Luton) na tři spoje týdně. Stejným počtem spojů týdně spojují Brno s Londýnem (Stansted) také letadla Ryanairu. Další pravidelné linky spojují Brno s Prahou a Moskvou Vnukovo).