Proč Jižní Morava a Brno

Kardio


1/ Pevné základy vědy a výzkumu

Johann Gregor Mendel zde odhalil zákonitosti, které se staly základem moderní genetiky a zapsal tak Brno nesmazatelně do historie vědy.

 

2/ Průmyslová historie regionu

Brno – centrum jižní Moravy – bylo již v 19. století jedním z hlavních center průmyslu Rakousko – Uherské monarchie. Elektrické osvětlení divadla tu měli dřív než ve Vídni, elektrickou tramvaj dřív než v Praze. Brnu se přezdívalo Moravský Manchester.

 

3/ České Silicon Valley a město budoucnosti

Směřování kraje a města do klubu nejinovativnějších regionů Evropy, multioborovost projektů, jež jsou v Brně realizovány s podporou veřejného i soukromého sektoru, dělají z Brna již nyní jedno z důležitých míst setkávání předních odborníků z celého světa a ideální místo k pořádání mezinárodních odborných konferencí a kongresů. Brno si získalo novou přezdívku České Silicon Valley.


BVV


4/ Středoevropské centrum veletrhů

Slavná Výstava soudobé kultury pořádaná k 10. výročí vzniku Československé republiky v roce 1928 založila tradici brněnských výstav a veletrhů. Po více než osmdesát let je Brno jedním z největších veletržních měst střední Evropy. Ročně se tu koná na 50 mezinárodních veletrhů.

 

5/ Kompletní infrastruktura a profesionální přístup

Jižní Morava splňuje všechny předpoklady kongresové destinace, je připravená hostit odborné konference, úspěšná jednání a nezapomenutelné akce. Brno i Jihomoravský kraj obstály na výbornou i při tak exponovaných událostech, jakou byla například schůzka prezidentů středoevropských zemí v roce 2007.

 

6/ Bohatá nabídka zážitků

Metropole Brno a jižní Morava nabízejí pestrou mozaiku rozmanitých aktivit pro volný čas ve dne i po západu slunce. Milovníci adrenalinu si mohou vyzkoušet své řidičské umění na závodní trati brněnského Autodromu nebo se vznést nad jihomoravské hrady a zámky v horkovzdušném balónu. V  blízkosti jsou tři moderní golfové areály. Nádheru krápníky vyzdobeného podzemí je možno obdivovat v  jeskyních Moravského krasu, milovníci pěších výletů nebo cykloturistiky mohou směřovat za krásou romantické kulturní krajiny Lednicko-valtického areálu, zapsaného v seznamu UNESCO. Opera, balet, muzikál, symfonická hudba i moderní hudba v tanečních klubech – také to patří k nabídce Brna. A nakonec to nejlepší – víno! Více než 90 procent vína v ČR pochází z jihomoravských vinic. Ve stovkách vinných sklepů si každý přijde na své.

 JM image


7/ Genius loci

Jihomoravský kraj je krajem slunce, vína, dobrého jídla, dosud živého folklóru, krajem temperamentních a především pohostinných lidí, kteří si dovedou zazpívat, zatančit a zahrát. Říká se, že když Jihomoravan vstoupí do poloprázdné restaurace, nesedne si ke stolku, u kterého nikdo nesedí. Raději si k někomu přisedne, aby si mohl popovídat.

 

8/ Neobjevená evropská metropole

Brno ohromí majestátností památek, atmosférou a kouzlem skvělého tradičního jídla a lahodného vína, přitom neruší náporem turistů. Je osobnější, bezpečné a všude snadno dostupné.

 

reerence


9/ Vysoká kvalita i za přijatelnou cenu

O velmi příznivých cenách za chutné jídlo a vynikající české pivo (které je ve zdejších hospodách levnější než voda) v Brně psal i britský The Guardian. Americký deník Today doporučil jižní Moravu jako jedno z nejlevnějších míst pro hezkou dovolenou.

 

10/ Ideální geografická poloha

Jižní Morava a její metropole Brno leží v ideální poloze ve středu Evropy. Do Brna přijedete autem za půldruhé hodiny z Bratislavy nebo Vídně, za dvě hodiny z Prahy. Mezinárodní letiště dělá Brno dostupným ze všech evropských destinací do pár hodin.

 

 

Evropská unie - logo Jihomoravský kraj - logo ROP Jihovýchod - logo ICCA logo Czech Convention Bureau - logo

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií.