Těžní věž Kukla opět otevřena jako multifunkční centrum

03.11.2012

Rosicko-oslavanský revír byl prvním uhelným revírem v Československu, jenž ukončil těžební činnost. Z revíru v oblasti Oslavan po 26 letech od uzavření zbyla pouze těžní věž Kukla. V rámci realizace projektu „Ráj permoníků – zpřístupnění kulturní památky těžní věže Dolu Kukla v Oslavanech“ za pomoci Regionálního operačního programu byla otevřena kulturní památka těžní věže Dolu Kukla i se zábavním parkem Permonium.

Těžní věž vystavěná v letech 1911 – 1913 je skvostem industriální architektury. Po rekonstrukci věž nabízí stylovou obřadní místnost s výhledem do okolí, Muzeum oslavanských pověstí, cukrárnu, ale i třípodlažní prostor Náraží, který je upraven pro pořádání nejrůznějších kulturních a společenských akcí.

Náraží je multifunkční prostor s neopakovatelnou atmosférou pro konání školení, meetingů, diskuzních fór, výstav i soukromých a společenských akcí. Výhodou prostor je flexibilita místností a moderní technické vybavení. K dispozici je konferenční sál až pro 150 hostů a 95 míst v 8 různých učebnách.

Více na Multifunkční centrum Kukla

Evropská unie - logo Jihomoravský kraj - logo ROP Jihovýchod - logo ICCA logo Czech Convention Bureau - logo

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií.